O nas

O nas

Centrum Archeologiczne Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, jako jeden z działów Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego funkcjonuje od 2009 roku. Prowadzi działalność naukowo-badawczą w zakresie ochrony dziedzictwa archeologicznego narażanego na bezpowrotne zniszczenie realizacją różnego rodzaju projektów zagospodarowania przestrzennego.

Zapewniamy kompleksową i profesjonalną pomoc oraz współpracę w dopełnieniu zapisów wynikających z ustawy o ochronie zabytków. Oferujemy nasze wieloletnie doświadczenia zdobyte podczas uczestnictwa w realizacji największych krajowych inwestycji, takich jak autostrady A1, A2 czy A4, a także rurociąg jamalski.

Centrum Archeologiczne otwarte jest na udział w upowszechnianiu najbardziej interesujących wyników badań archeologicznych, w formie spotkań, wykładów, konferencji oraz publikacji. Podejmujemy w tym zakresie szeroko rozumianą współpracę z przedstawicielami środowisk akademickich, a także z osobami i instytucjami zainteresowanymi popularyzacją archeologii.

DSC_0002_small